Od 2. februarja bo v Galeriji P74 razstavljena samostojna razstava avtorice Lene Lekše. Predstavljala se bo z interaktivno instalacijo Serendipitously, ki je svoje začetke dobila med avtoričinim bivanjem v New Yorku.
Lene Lekše je v preteklosti kot umetnica sodelovala na tako samostojnih kot skupinskih razstavah. Ustvarja predvsem raznorazne instalacije, videe, performanse in zvoke, pri katerih sodeluje tudi z drugimi umetniki in umetnicami. Skupaj z Laro Reichmann, Mihaelom Novakom, Nino Goropečnik in Mašo Knapič deluje v okviru projekta Galerija 7:069, ki razstavlja samostojne študentske produkcije. Za svoje zvočno delo Strategije požvižgavanja_zoom debata je Lekše lansko leto dobila tudi nagrado skupine OHO. S čim se ukvarja, nam je povedala kar Lekše sama.
Izjava
V razstavi Serendipitously Lekše raziskuje usodo izgubljenih predmetov na platformi Craigslist, ki je nekakšna ameriška različica Bolhe.com. Bistvo ni toliko v vračanju predmetov kot v tem, kaj se je zgodilo na poti vračanja predmetov k njihovim lastnikom. Svoje delo in kaj je razstavljeno nam spet opiše avtorica.
Izjava
Poudarek dela je predvsem na konceptu igre, ki se odvija pod drugačnimi pravili kot občevanje v vsakdanjem življenju, v katerem razstavljeni predmeti igrajo drugačno vlogo. V gledalcu poskuša razstava vzbuditi radovednost in ga s tem vključiti v samo sceno. Pomemben element pri tem srečanju je naključje samo. Avtorica nam razloži, kako je prišla do ideje za razstavo.
Kulturne novice sta napravila Matej in vajenec Primož.